Subtitles for How to make a custom product mock up in the TRW Stone Wizard Rhinestone Software for CorelDRAW

4,594   31   1  
  Pause sub
правеше
доброто
на не
добра
на
го вашиот телевизор на екипажот се сретна со продавачот тука со Кристал светот dot com во ова видео
туториал на TrkB камен со верзијата две
дека нема да оди преку некои работи кои јас ви ветувам веднаш штом ќе се вративте од
овие трговски покажува како да се создаде видео за тоа што можеме да одлучи да се направи
решивме да додадете неколку бесплатни надградби во 2.05 може да се види сум на работа
точно тука
Значи, ако сте го купиле овој стол да биде камен беше аверзија кон вас, кога ќе не
имаат 2,05 до врвот што само може да се врати во историјата на вашата сметка и
Превземи
тоа е 2,05 а јас ќе имаат неколку на бесплатни надградби, што решивме на
па сакам да пропушти нашиот копирајте ги избраните тоа е само дупликат но во право, таму
да се направи лесно, а потоа уште нешто решивме да се направи
е тоа што сакав да ви даде опција да биде во можност да се направи некои сопствени октомври нагоре така да
може да се види тука
во нашата потсмеваат таб можете да го видите вашиот жени соодветен за користење вашиот вишок на предавство
во сопствен
имаш еден до шест, така што решивме да се направи
е да речеме на пример ќе го продаде различни кошули бренд, така имаме некои
прилично основни проекти во неговата многу во следното ниво и убиени во
Бела различни кошули како тоа добро, ајде да речеме дека имате лош или голема пазарска торба или
нешто поинакво
тип бренд на кошула што ја користите и да го користите дека многу за сите во вашата
клиент сакате да се добие дека
во градот се оштетени за тоа дали и
Јас сум ви покаже како точно да го направи тоа право овде што е прилично кул функција
па тоа е во него за некое време сега, но
Јас само сакав да се создаде видео за да ви покаже точно како да го користам
па повторно ги каде што со помош на човечки ресурси за да се продолжи со своите
Верзија 2 за CorelDRAW дека овде имаме на располагање на веб-сајтот
и она што ние сме ќе направите е да победи било направите ова Mustangs кошарка дизајн
Јас сум ќе ви покаже како да го стави на овој резервоар
или ова маскирани sweatshirt право тука, па ние се навистина да биде во нашиот модел тука
за нас
9 покаже вашата тоа е ќе биде малку подолго оти сакам да ви покаже како да се користи
како Б-шпонка сигурни разни нешта, како тоа да го отсечете, за да не
имаат позадина
и да ви даде некои различни идеи за работи кои не можете да добиете мобилен прв
нешто што сакате да направите,
ако сакаме да одиме напред и да отсечете дел дизајн, така
Јас може да се оди напред и да одат алатка мојата култура тука и
Првото нешто што сакам е сакам да се ослободи од станица на табелата во задниот ние не
треба на целиот пат до дното, па ќе одиме за право, таму
култура сега што сум ќе направи да дојдат овде и да го користам мојот парче слепи во Лос
и човекот е човек овде
и јас ќе одам да почне дербито оваа година
сега не треба да биде совршено можете да видите јас не сум ќе
Не сакам да се трошат премногу време за тоа, но добро е да поминат
малку сум на тоа, бидејќи
Откако ќе ја оваа направено сте само ќе треба да се направи оваа партија дека еден
време
а потоа, откако сте го зачувале ќе бидат во можност да го користите за да
може да оди надолу тука, ајде да кликнете
дојде целиот пат низ дното на кошулата тука
кликнете и да можете да видите јас сум само да го следат сите овде го продаде
Нема да го поминуваат своето време на овој како што реков, но јас сакав уште да изгледа убаво
добра
бидејќи тоа е во основа како на пример за ова се случува
џемпер или што трудот производ што сте
точка да го продаде сакате очигледно да изгледаат убаво
Но, причината зошто јас го правам ова е сакам да биде во можност да го промени моето потекло
боја јас не сакаат да имаат drywall во позадина како имаме тука
така што ова ќе ни овозможи да го направите тоа
сега само разликите со ова право тука можете
не се случува да бидат во можност да ја смените бојата на кошулата, поради начинот на кој
тоа го правиме за нашите макети
но самата CALKINS и да ви даде опција да биде во можност да се покаже
вашиот точната бои и нивните кошули дека имате
и да биде во можност да ви покаже на вашите клиенти
токму она што се случува да се погледне како мобилен може да се види и само јас не сум
добивање на
совршено право на линија таму сум и Џес
ајде да одиме имаат иако насловот всушност, но навистина во сликата тука
премногу
мобилни ме Кликни Листа околу е тука малку тука
Одам малку во само така
ние не ги гледаме kinda бела рамка низ јас би
нормално да поминат малку повеќе време за тоа, но
само за доброто на видео јас само сакам да ви даде идеја за тоа како да направите
овој дел
и може да се очигледно поминат малку повеќе време на тој дел од него
сака вие момци се создавање на себе очигледно толку подолго ќе го помине на неа
подетални информации може да се добијат со тоа и подобро ќе може да го направите да изгледа
ајде ние ќе одиме напред и кон југ-југ целосно таму
и ќе дојде околу навистина се гордее со својата коса, па ние не сакам да месар
ова е премногу лошо
да одат околу работ
дојде тука и се разбира, може да имаат малку на бела позадина
во таму, бидејќи покажува каде во текот на ѕидот, но тоа не е голема работа,
Како и да е тоа е ќе изгледаат убаво е ќе испаднат добро
на како што реков, откако ќе се спаси и во Чаир да се биде волшебник камен
10 биде прилично страшно како што секогаш може да се повлече до вашиот точно производ што ќе го продаде
па ние сакаме да ви даде пак сакаме волшебникот биде
повеќето индивидуализира програма сте во ред, како и повеќето user-friendly
така
кога сме на работите вака је тоа е ќе потрае малку на
време да го направи тоа прв пат
но тогаш тоа секогаш ќе биде спасен па вие не ќе мора да се грижите за тоа
веќе така
Следниот пат кога ќе сакате овој дизајн Елцин не однесе десет минути или 15 минути да се стигне
сè што постави совршена тука
но откако ќе ги добиеме сите подесување тоа се случува да биде примероци од таму надвор
изберете всушност ги користат
ќе тука
и да дојде во долниот archerd тука
прикажани во мирна директно до вас да постојат
кликнете на повеќе од два часа почетна точка и кликнете тука
во ред, таа може да се види дека имаме преглед на нивните сега што јас ќе одам да се направи
е за вас, можете да видите дека е црно нацрти и дојди да правото на времето
кликнете на мојот екс дека за да се ослободи од црна контура нивните
дојде во текот на мојата слика 21 клик на целокупната мојот дизајн
ред контроли, можете да се врати и јас може да оди на напади
моќ клип место во рамките сега знам дека возот што јас само го привлече е во право
таму, па да се види десен клик
сум таму да одите проверете колку страшно што сега е да се види кога јас тука не одат
да речеме јас привлече голем круг
зелени на тоа, но се согласил на назад, а потоа може да се види
тие мора зелена позадина или како сакате таму или сте ја добиле црна
позадина
толку убава кул што може да се види пред една недела во контакт некои мали делови во
косата тука
само ќе го направите да изгледа подобро Боби го исецка надвор малку види ред се види сето тоа
тежина дел изгледа како тоа е снег, па се до глава
но може да се постави нешто што повторно може да поминат малку повеќе време на
да го направите да изгледа малку подобро
или пак само да го отсече главата и да си одат директно за дрес
Океј, па сега имаме тој дел добивме нашиот главен дел од дизајнот таму дека ние
треба
го продаде она што јас сум ќе го направи тоа како да дојде во текот на мојот извоз мачка Inna минути
на истиот тоа навистина боли Е
и да се оди напред извоз дека како
PNG датотека и ние ќе се извезуваат во
само се стави во живо слики тад
или видео снимање на сите да се стави во нашата видео разговор
и хит спаси, така што се случува да се оди напред
извоз, кои за нас, така извозот во PNG е завршена
во ред па ние сме направиле со тој дел сега што ние ќе треба да се направи сега ние Мора да се
во бекендот
Corral подготви тука за да се биде во можност да се добие тоа да се види што ќе се случи ако можам да добијам
еден над тука за да овој дизајн, токму тука јас го нагласува ова
и јас отидов во мојата макети отидов да обичај кога ќе кликнете на сопствени вино
тоа е она што ќе се случи K продаде може да се види е само ќе го стави многу
голем на правото на дизајн тие не се навистина многу сте навистина не знам
токму она што се случува таму тоа е затоа што не сме
тоа го кажа кој вистински производ да се стави во
толку убаво оваа страница и сега ние сакаме да одиме во нашиот папка тука
и во нашата папка тука сме ќе одат
И ние ќе одиме напред и да одиме во нашиот Dropbox година и ние сме ќе одат надолу
Се работи Жал ми е кога еден дечко Дарси возење
Одам да се оди на корисниците, а потоа кога ќе одам да ви
мојата папка мојот стан моите податоци ROMINE
и еднаш сте во роаминг сте си оди за да одат да плот за стоката
завршува сопствени податоци сега во внатрешноста сопствени податоци ќе видите на табелата барем на
дали јас сум
кликнете на тоа и тогаш ви се случува да се види различни нешта
мобилен види макети, токму тука и кликнете на макети
а потоа рече дека овие производи се сите различни производи
во ред, тоа е она што rideshare макети во право, таму
па гледам сопствени една наназад, гледам
обичај еден фронт во ред, па ако јас двојно кликнавте овој обичај еден храм
да се види што ќе се случи својата ќе се повлече до
црвено поле, токму тука не изгледа како многу на нас, но
црвена кутија, всушност, значи многу, па сега ќе одам датотека
и работодавачот може да оди на мојата видео
и јас сум со што навистина ми се палат и навистина
па добивме навистина тука ајде да одиме напред испрати навистина на грбот
и сега имаме оваа црвена кошула тука за да се види она што сум ќе направи
Јас сум слики кликнете на оваа црвена кутија и ја големината на она што го сакам, па јас сум
тоа големина за да кога дизајнот се случува тука, каде што сакаат да одат
Така на пример, ако го стави пат до тука сакав пред левата страна на градите
Јас би можеле да го направите тоа е Ќе ја големината таму за мене во ред и јас сакам во на навистина
и јас сум ќе го стави во право тука на некој начин ова е пред Би низ целиот
се обиде на кошулата и да речеме дека во случај да е повисок дизајн Јас сум ќе го стави
како тоа
Па така ние ќе одиме на Руди и црвена кутија јас
сега, кога еден човек го направи е, ќе одам да се оди напред и да си одат на датотеки
зачувате како и сакаш да го зачувате во точно истото место
како што исти ом поднесе
па ние не се менува ништо и јас сум само ќе го погоди безбедно
Анистон САДУ еден замени обичај се обидел зошто да го правам.
Океј, па ќе завршиш се види она што можеме да направиме сега
ајде да се вратиме да ви се вистинските дизајн тука
па тука се Mustangs кошарка дизајн
и да се види како кул ова е ние се навистина зачувани таму добивме
производите таму ајде да одиме на 9,7 инчи
сега се види добив мојот дизајн ви овозможува да го потенцира ова ајде да одиме во мојата макети
Сакам како локални додадете воден печат, ние не треба да се симулираат камења, бидејќи има
Не камења
ние не треба камен детали и
мојот опис е навистина сива врана
Јас сум ќе направи пред дизајн и да речеме дека сакам да направам
штрајк еден сигурен само кога ќе кликнете на еден во право, таму каде што е чував
одвикната фронтот
нејзините ќе помине низ Сè што токму овде и да се види што ќе се случи
сум таму е Руди совршено
на тој дизајн и добивме правото на дизајн на врвот дека
ако сакаме да го направат тој дизајн малку помалку човек што изгледа
малку голем за мене
не се грижи, можете да се намали таа црвена кутија надолу малку да бидете сигурни дека
дизајн се вклопува до подобро
но неговата ќе за што тие се стави дека таму за вас, која е
прилично freaking кул не е тоа ноќта, така
и тоа е навистина анонимен опоен па ајде да видиме дали ќе се вратам на вас
ова Црвениот плоштад тука каде што имаше тој го спаси
ајде да се направи тоа малку помали таму
па добивме дека нивните еден сега
мојот градник Перу овде тоа изгледа како да се види од чуваат дека бела позадина
Велика Британија и ние не сакаме тоа бела позадина ние сакаме тој да биде дека
оригиналот
го продаде она што можам да направам е да одиме
тука може да се види на оваа една навистина не имаат позадина па ајде
само копија на овој оригинален овде
и да видиме што се kinda поинаков изглед, ние се сонет избришете навистина тука
контрола види, а потоа да го контролирам нахрани го ставете во
Amisco да се врати, да се движат слободно низ малку тука
и можеме да видиме на црвениот право таму да речеме човек кој изгледа како подобра големина
ред совршена скала на датотеката и спаси
така што сите што го направив тоа време беше датотеката зачувана бидејќи знам дека тоа е да го снимите како обичај
еден
право во ред па јас нагласените датотеки и чував
Океј, па сега тоа треба да се промени за да видиме дали можеме да добие поинаков изглед на тоа сега
па ајде да се вратиме на мојот дизајн тука нагласи мојот дизајн
ајде да одиме на макети и пржена сигурни дека само
Кликнете на една видиме што kinda изгледа ќе го добиеме овој пат
Да се ​​добие прилично слатка нели
па јас всушност може да се стави навистина кошарка вашето лого
тоа име КД различна боја позадина, така на пример ако отидовме
назад на тој еден
и да одиме да се дизајнирани повторно многу во големи ова малку
на нашата дизајн Тајланд да речеме дека сакаме овој дизајниран за да биде со различна боја
Да речеме дека сакате да го прочитате тоа имаат кошула сјајот на па ние ќе се оди тука
кога пред
сјајот црвена и црна сјајот, па сакаме подготвени со сјајот црвени сјајот црна
нагласи дека дизајнот да речеме дека сакаме макети и ние сакаме тоа да биде
различна боја на позадината сакаме да не знам
сина позадина било која боја болка
сива ајде да одиме на голема назад во моментов тоа е сива кошула, па ние не сакам
голема назад alesco темно сина позадина погоди ред
па ние го променивме нашата боја на позадината го потенцира ова ајде да одиме да ви
кликнете на маица дизајн обичај еден за сигурни
на предната страна и ќе видите нивната маса во кошула сјајот тие се совршено
доби нашиот пазар водата што ја доби сина позадина ќе ја добиете вашата локална ли
насловот
прилично страшно и ајде да се направи уште една тука, па
Да речеме дека ние се потенцира овој дизајн тука може да дојде тука за да се
се до пред со реалната слика таму за да ви
за промена на ова за да ви друга боја% Ш
да речеме сакавме тоа да биде
Јас не знам дека зелената трева изгледа прилично добро белег на зелен фустан
Ми се допаѓа дизајнот се врати на макети барам во тебе
повторно не е важно оти ние RT ние, изјави во секое време да се направи пред дизајн
тоа го знае каде да го стави, па пред да кликнете на линија што го знаеме е дека навистина
Е повреден
тоа се случува да се кандидира низ овде за СМ сум таму да одите тоа е ќе ви покаже
дизајнот тие се на страна
таму е ќе покаже се согласувате со тоа совршено дизајнирани на кошулата
така најкул нешто во врска со ова е дека вратило и да се направи
примерок е да те спаси многу пари
затоа што треба да се направи примерок, и секоја кошула како многу луѓе ќе
да се добие мостра во точно овој дрес
намалување на винил во се што е во и да се направи физички производ мостра, каде што
не треба да се направи тоа повеќе, ако само да се слика
и нејзиниот дизајн или навестува нашиот производ што ќе го спаси цело време
и да го користите во секое време вие ​​само може лесно да се стави на тоа право во де TRAb камен
Помошник тука
и само ги споделите со нас можеме да додадете повеќе можеме да ги заврши 12
таму, ако сакате само да се помали копчиња и
тоа е целосно индивидуализира и ќе заврши нешто што сакаа
страшни па добивме многу различни работи што можете да направите со Волшебникот
вратоврска и назад во вака Ние ќе ви покаже, но ова е само еден од
нив да се добие кога започна да ви покаже колку е лесно е да се стави
обичај маица mockup во полето за TrkB камен и се уште ги добиете сите
функционалност
до она што на Волшебникот може да направи за себе, ако имате било какви прашања на стадионот
осигурајте се да ни даде на повик на бројот 941 755
1696, ова е Мет со право на свет dot com вие момци сите имаат
прекрасен ден

Share this subtitle


Description